Ešte v roku 2018. keď ešte Túlavé kino nežilo realitou, ale bol to len sen, v mojej hlave, som premýšlal prečo vlastne kino nie je v každej dedine alebo malom meste. Vtedy prišiel nápad, že veď vlastne s obyčajným projektorom, stereo reprákmi a bielou stenou viete urobiť kino. Čo je náročné sú práva na filmy, lebo na toto neexistuje žiadny návod, ani škola, ani vlastne komunita, ktorá by to vedela naštartovať a podporovať.

Dnes keď je Túlavé kino realitou, vidíme, že ľudi chú kino, teda tie obce a mestečká chcú pre svojich obyvateľov premietať. Verím, že tú komunitu naštartuje práve Túlavé kino 🙂

Takto si nás objednal Michal zo Svätého Jura, ktorý tam prevádzkuje Penzión a reštauráciu Krone. Dôležitý aspekt, je že je to filmový maniak. A veľmi túžil to potom aby u neho nádvorí bolo letné kino. Pochodili sme priestory celej budovy Krone a v podkroví mi ukázal konferenčnú miestnosť.
Načo čakať do leta, urobme kino hneď„, vyslovili sme takmer spoločne.

Najdôležitejší je samozrejme názov a logo, aby sme vedeli kino identifikovať a súčasne komunikovať smerom k divákom. Priestory a techniku má na starosti samotné kino Krone. Hrací profil, softver na manazovanie premietani, online predaj, vstupenky a premietacie práva zase Túlavé kino. Marketing zvládneme spoločne.

V pláne máme detské kino, ktoré bude fungovať soboty poobede a soboty večer zase kino pre dospelých alebo v dni keď v penzióne nie sú iné akcie. V lete samozrejme to bude letné kino Krone na nádvorí, kde je aj gril bar.

Detské kino štartujeme už v sobotu 26. februára 2002 filmom Duša.

Online predaj a predajný web nájdete na https://kinokrone.tulavekino.sk