PARAMETRE FILMOVÉHO PREMIETANIA 

TK_Rovinka_2308_platno.jpg

MIESTO PREMIETANIA

Na premietanie je potrebný priestor pre auto súpravu s premietacou kabínou, ideálne na rovine alebo mierne vyvýšené proti plátnu.

Vzdialenosť medzi plátnom a premietaciu kabínou je od 18 do 50 metrov

Počet rozkladacích stoličiek je aktuálne 140 ks (120 ks jednosedačiek a 10 ks dvojsedačiek).

Potrebnú plochu samotného kina vypočítame podľa obhliadky miesta. Či použijeme skladacie plátno alebo nafukovacie zaleží od miesta premietania.


Pre premietanie je nevyhnutne potrebná obhliadka priestoru.

 

Pokiaľ sa premietanie uskutočňuje v zastavanej zóne, je potrebné zabezpečiť povolenie od miestneho úradu, aby nebol problém s rušením nočného kľudu. Ak je to na ulici, je potrebné zabezpečiť vypnutie pouličného osvetlenia, ktoré priamo osvetľuje premietacie plátno.

Plátno

Veľkosť plátna a priestoru premietania je 8 x 4,5 metra. Celkový rozmer plátna je na šírku 10 metrov a na výšku 6,5 metrov.

Disponujeme Dvomi plátnami: Nakukovacím,. ktoré je určené hlavne na trávnáté plochy a skladacím, ktoré dokážeme postaviť aj na spevnené plochy, na betón, kameň alebo dlažbu.

Elektrická prípojka

Požadovaná elektrická prípojka je 220 V s dvoma okruhmi a 2 ističmi (jeden okruh je určený pre kinokabínu s celkovým príkonom 2,5 kW. Druhý okruh pre plátno a zvuk s celkovým príkonom 1,5 kW).

 

Alebo el. prípojka na 380 V. Disponujeme vlastnou rozvodnou skriňou s vlastným istením na náš príkon.

Časové informácie

Celkový čas potrebný na rozloženie premietania, prípravu hľadiska a techniky aj s premietaním filmu o dĺžke 2 hodiny, aj so zabalenim počítame na 5-6 hodín v závislosti od dĺžky filmu.

 

Začiatok premietania stanovujeme podľa termínu, a to v čase, keď je oficiálne stanovený západ slnka + 15 minút. Vždy je na mieste potrebné po zotmení zosúladiť nastavenie premietačky s plátnom, čo trvá cca 10 minút.

Počasie

Premietanie je možné len za bezvetria alebo slabého vetra, nakoľko plátna sú kotvené do zeme.

V deň premietania si s objednávateľom potvrdzujeme, či máme premietanie zrealizovať alebo nie, pokiaľ predpoveď ukazuje, že bude zlé počasie, a to minimálne 6 hodín pre plánovaným začiatkom premietania.

Cena

1. Premietanie za pausal, bez výberu vstupného
Objednávateľ hradi paušál vo výske 250€ + cena filmu. Tá je od 100€ do 250€, zavisí do filmu.
Väčšinou sa to rieši objednavkou

2. Premietanie za vstupné
Objednávateľ neplatí nič. Tulavé kino tiež neplatí nič.
Divaci si kupujú vstupenky a to online alebo aj priamo na mieste premietania.

Vstupné je 4€ alebo 5 € zavisí od filmu a dátumu jehio premiéry.

Tip: Objednávateľ pri prvých premietaniach môže podporiť návštevnosť tým, že si za vstupné zakúpi napríklad vstupenky na faktúru cez sociálny fond a rozdá ich zamestnancom úradu alebo osloví silné komerčné firmy v obci, meste.

Na každom premietaní, predávame aj čerstvé pukance.

Neuskutočnené premietania

Pri neuskutočnení premietania z dôvodu zlého počasia alebo inej situácie, ktorá nebola spôsobená Túlavým kinom, ale v situácii, že súprava je na mieste, je potrebné uhradiť náklady na realizáciu, a to vo výške 50 % dohodnutej ceny.

 

Pri neuskutočnení premietania z dôvodu zlého počasia alebo inej situácie, ktorá nebola spôsobená Túlavým kinom, a to deň vopred nie je potrebné uhradiť žiadne náklady.

 

Pokiaľ sa počas premietania zhorší počasie a je odpremietaných 50 % z filmu, uhrádza sa plná suma za celé premietanie pre prípad, že je premietanie platené paušálne.

Pri vybranom vstupnom sa v tejto situácii vstupné nevracia.

 

Pokiaľ je premietanie za vstupné a diváci si kúpia vstupenky online, budú automaticky refundované v plnej výške. Peniaze prídu divákom na účet do 7 pracovných dní od plánovaného dňa premietania.

 

Túlavé kino prevádzkuje OZ Túlavé kino, ktoré nie je platcom DPH.

Plán rozloženia Túlavého kina

Tulave_kino_plan_rozlozenia.png
 

Chcete, aby sa aj do Vášho mesta alebo obce zatúlalo Túlavé kino?