Príbeh Túlavých pukancov

Pukance, ktoré si ťa nájdu

Pôvodne som v Túlavom kine plánoval s kamarátom premietanie aj v zime, také zimné kino. Kamarát prevádzkuje v jednej hale v Bratislave STRETKLUB. Pokecali sme o tom a nakoniec sme zistili, že do tej jeho haly by sa Túlavé kino akurát zmestilo. Síce bez auta a bez nafukovacieho plátna, no kabínu sme tam takto pekne plánovali vopchať:

 

 

Náš super plán však zahatala korona, s ktorou sa uzatvorili všetky kultúrne a športové podujatia v interiéri. Takto ubehol mesiac.

Až jedného dňa som konečne dopravil svoj pukancovač dovnútra na zazimovanie. Povedal som si, že si spravím pukance. Veď čo, už som ich dávno nemal. Napísal som aj zopár kamošom v Zálesí, či by si ich nedali so mnou.

Zistil som, že mám ešte pomerne dosť surovín a bohvie, kedy bude povolené premietanie. V hlave sa mi teda zrodil geniálny nápad: donáška pukancov!

Pukance domov

Prvá myšlienka bola niečo na štýl ,,pukance domov”. Potom som to však videl úplne jasne ,,túlavé pukance”. Kamarát mi dokonca vytvoril web: https://tulavepukance.sk/

V princípe sa dajú kúpiť len kýble, s tým, že ku každému kýbľu pribalím aj nejaké sáčky, aby rodičia mohli pukance odobrať aj deťom v menších dávkach. V okolitých dedinách “Túlavých pukancov”, ako sú Zálesie, Ivanka pri Dunaji, Malinovo, Bernolákovo a Most pri Bratislave, je rozvoz zdarma. Rozvoz je v pravidelných časoch: denne pondelok až piatok od 16-18 a v sobotu od 10-12 hod.

Myšlienka bola taká, aby som sa doma na homeoffice nezbláznil a súčasne robil to, čo ma baví a šíril dobré meno Túlavého kina. Takto sa moje Túlavé pukance môžu zatúlať aj k vám.

Ďalšie túlavé blogy